Kripto Gündem

Spor Camiasının Kripto Paraya İlgisi Artıyor!

Spor camiasının ünlü isimlerinden Ahmet Çakar fan token mi çıkartıyor? Kripto para haber olarak sizler için makalemizde bunlardan bahsedeceğiz…

Ahmet Çakar Kimdir?

Ahmet Çakar, Türk doktor, eski hakem, spor yorumcusu ve sunucu. Birçok uluslararası maçı yönettikten sonra hakemliği bırakmış ve futbol yorumculuğuna başlamıştır.

Ahmet Çakar Fan Token Mi Çıkartıyor?

Dün öğlen saatlerinde İstanbul’da deniz kenarında bir restoranda görüntülenen Ahmet Çakar
fan token mi çıkartacak? Masada Weecomi & Weecoins Yönetim Kurulu Başkanı olan Hamza Özkan Cıbır da yer alıyordu. Hamza Özkan Cıbır’ın Geçtiğimiz hafta Türk futbol tarihinin en golcü eski futbolcusu Tanju Çolak ile görüştüğü öğrenilmişti. Bu durum insanların aklında “Acaba futbol kulüpleri için yeni bir fan token mi geliyor?” sorusu var.

Türk girişimci Hamza Özkan Cıbır’ın Ahmet Çakar ile yaptığı yaklaşık 2 saat süren görüşme sonrası bir anlaşma yapıldığı muhtemel bir durum. Kripto para haber olarak araştırmalarımıza göre, Weeswaps borsasında token olarak listelenen Weegold ağından yararlanılarak çıkarılacak olan tokenlerin, Weeswaps borsasında yayınlanacağı düşünülüyor. Bu haberden sonra Weegold’un değeri yaklaşık %30 artmış durumda. Yatırımcıların gözü çıkarılacak olan fan tokende.

Fan Token Nedir?

(Fan Token) spor kulüpleriyle taraftarı arasında dayanışma yaratan, kulüplere finans sağlayan bir tür utility token çeşididir. Token ile spor kulübü arasında direkt ilişki olduğunda müsabakalarda elde edilen başarı ve başarısızlığa göre değerleri artar veya azalır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Spor klüplerinin token çıkarmaları gerekiyor. Borçlanmanın önüne geçerler bu şeklde

  2. Gittiği yolun farkında olmayan tesadüfler yolcusudur. Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.