Altcoin HaberleriKripto GündemKripto Para Analiz

NFTlerle Güçlenen Solana (SOL) En İyi 10 Kripto Para Listesine Girdi.

Solana‘nın SOL tokeni, artan kurumsal ilgi, NFT’ler ve merkezi olmayan finanstaki (DeFi) patlama sayesinde artık piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri. 93 dolarlık gidiş fiyatıyla, tokenin piyasa değeri 26.86 milyar dolar. Kripto pazarlarında dokuzuncu en büyük değerde bulunuyor. Kripto para biriminin fiyatı bugün erken saatlerde 96 dolarla rekor seviyeye ulaştı ve 15 Ağustos’tan bu yana iki katından fazla değer kazandı.

Kripto finansal hizmetler firması Amber Group, bir Telegram sohbetinde “SOL için kurumsal talep son haftalarda arttı” dedi. Salı günü, Osprey Funds, varlıklı yatırımcılara SOL tokenine erişim sağlamak amacıyla Osprey Solana Trust’ı ABD menkul kıymet düzenleyicilerine kaydettirdi. Amber Group, “Genel olarak konuşursak, Solana, Cosmos, Luna ve Avalanche gibi Ethereum alternatiflerine para akıyor” dedi. Bu akıllı sözleşme platformlarının tokenlerinin her biri, son dört hafta içinde Ethereuma karşı %80’den fazla ralli yaptı.

Maymunlardan Büyük Destek Gördü

SOL, iki hafta önce Solana’nın Degenerate Ape Academy’nin lansmanı ile gelişen NFT alanına girmesinden sonra güçlü bir teklif aldı. İlk on dakikada satılan 10.000 benzersiz karikatür maymun resmi koleksiyonuyla büyük bir hit aldı. İnsanların maymunları satın almak için kripto para birimini satın almaları gerektiğinden SOL daha da yükseltti.

Bir Sonraki Hedef 145

Kripto para araştırma şirketi Token Metrics’in baş teknik analisti Bill Noble’a göre, teknik analiz açısından, SOL yükseliş ihtimali düşüş ihtimalinden daha yüksek bir coin. Noble: “Bir sonraki yukarı yönlü hedefler 89 dolar [zaten desteğe çevrildi] ve 145 dolar” dedi. ‘Bu, elbette, genel pazarın olumlu kalmasına bağlı.’ (145$, %161,8 Fibonacci uzatma seviyesidir.)

 

Noble, “Piyasadaki çöküş dışında hiçbir şeyin bu parayı durduracağını düşünmüyorum” dedi. “Solana ( SOL ) muhtemelen hem DeFi hem de NFT ‘ler için büyük bir platform olacak.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.