Kripto GündemYeni Coinler

Microsoft Token Oluşturmak İçin ABD’den Patent Aldı

Microsoft, kullanıcıların farklı dağıtılmış defterler için kripto belirteçleri oluşturmayı daha kolay ve daha verimli hale getirerek blok zinciri uygulamaları geliştirmelerine yardımcı olabileceğini söylediği yazılım için ABD’den patent aldı.

  • Patente göre, farklı blok zincirlerinde standardizasyon olmaması nedeniyle token oluşturmak ve yönetmek şu anda “zor ve zahmetli”.
  • Microsoft’un patenti, kullanıcıların belirteçler oluşturmasına ve bunları farklı ağlarda yönetmesine yardımcı olmak için defterden bağımsız bir sistem tanımlamaktadır.
  • Bir kullanıcıdan bir talep alındığında sistem, çeşitli niteliklere ve kontrol işlevlerine sahip şablonlar sunar. Bunlar, örneğin dijital veya fiziksel bir varlığı temsil eden gerekli token türüne bağlı olacaktır. Kullanıcı istenen şablonu seçtikten sonra sistem, belirteci belirlenen ağlarda oluşturur.
  • Sistem ayrıca belirteçleri yönetmek için ortak bir arabirim sağlar, bu nedenle geliştiricilerin onlarla etkileşim kurmak için belirteçlere özel kod hakkında endişelenmesi gerekmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.