Kripto Gündem

IMF Başkanı Bu 2 Altcoin İçin Konuştu!

Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) bir yetkili Pazartesi günü yaptığı açıklamada, tanınan bir stablecoin’in son çöküşünden sonra insanların Bitcoin ve altcoin dünyasından büsbütün kaçınmaması gerektiğini söyledi. Kripto haberlerini sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

IMF Lideri: BTC ve altcoin alanını terk etmeyin

TerraUSD yahut UST, bu ayın başlarında patladı ve kripto para piyasasının toplam değerinin yüz milyarlarca dolar düştüğünü gören bir zincirleme tepki başlattı. IMF’nin genel müdürü Kristalina Georgieva, Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısında, “Bu dünyadaki değeri korumanızı rica ediyorum” dedi.

Yatırımcıları korumak için koruyucular yerleştirmenin ve eğitim sunmanın dünya çapındaki düzenleyicilerin sorumluluğunda olduğunu da kelamlarına ekledi. Georgieva, değişen düzeylerde bağlı risklere sahip birçok farklı varlık tipi olduğunu kaydetti. Örneğin, nakit ve öteki varlıklarla desteklenen stablecoin’ler ile Terra’nın UST’si üzere değerini korumak için algoritmalara dayananlar ortasında büyük bir fark var. Stablecoin’ler, ABD doları üzere bir rezerv varlığa 1’e 1 değerini muhafazası gereken bir cins kripto paradır.

Georgieva: Hazırlıklı olmalısınız

Georgieva, “Ne kadar az takviye varsa, bu şeyin hızınızda patlama riskini almaya o kadar hazırlıklı olmalısınız,” dedi. Lakin tüm kripto paraların tıpkı fırçayla lekelenmemesi gerektiğini de kelamlarına ekledi. Georgieva, merkez bankası kripto paraları tartışan bir panelde dünyanın finansal seçkinlerinin başka üyeleriyle birlikte konuşuyordu.

Fransa Merkez Bankası lideri Francois Villeroy de Galhau, kripto paraları ve merkezi olmayan finansın popülaritesi arttıkça merkez bankalarının insanların itimadını yavaş yavaş kaybettiğine dair tasaları reddetti. Villeroy, Terra’nın çöküşüne atıfta bulunarak, “Benim izlenimim, son haftalarda vatandaşların kriptoya olan itimadını merkez bankalarından daha fazla kaybettiği yönünde” dedi. Kripto piyasası, Terra’nın UST ve LUNA’sının çöküşünden bu yana baskı altında kaldı ve yatırımcıların piyasaya olan inancını azalttı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.