Kripto GündemNFTYeni Coinler

Facebook NFT pazarına giriyor.

Facebook NFT dünyasına katılmaya hazır gibi görünüyor. Sosyal medya devinin blockchain operasyonlarının başkanı ve Diem Stablecoin planlarının mimarı olan David Marcus, Facebook’un NFT alanına girmek için iyi bir konumda olduğunu iddia etti. Marcus Bloomberg’e verdiği demeçte Facebook ’un NFT sektörüne girmek için seçenekleri gözden geçirdiğini belirtti. Marcus, facebook ’un hazır olduğunu iddia ettiği ancak henüz onaylanmamış Diem Projesi’nin lansmanına kadar, piyasaya sürülmeyeceğini  iddia ettiği yeni dijital cüzdanı Novi hakkında da konuştu.

Marcus:  “Novi gibi iyi bir kripto cüzdanınız olduğunda, tüketicilerin NFT’leri desteklemesine nasıl yardımcı olacağınızı da düşünmelisiniz. Bunu kesinlikle düşünüyoruz.” Dedi.

Visa’nın geçtiğimiz günlerde NFT pazarına girmesiyle NFT pazarı oldukça hareketlendi. Görünen o ki başka devasa şirketler de NFTler ile ilgileniyor. Facebook, ödemeler alanına geçmek için hala istekli ve Facebook Pay ağını kurarak bazı temel çalışmaları çoktan yaptı.

Şirket, uluslararası rakiplerin gerisinde kalma konusunda temkinli görünüyor. Washington’u teknoloji devlerinin e-ödeme planlarını yavaşlatmanın maliyetli olabileceği konusunda uyardı. Çin’in kendi teknoloji devleri Alibaba ve Tencent, hızla büyüyen e-ödeme platformlarına sahipler. Şimdiden ülkenin ödeme pazarının %15’ini ele geçirdi. Her ikisi de şimdi denizaşırı genişlemeyi düşünüyor.

Marcus, ‘ödeme teknolojisinde daha fazla yenilik olmadan’, ABD gibi Batılı ülkelerin ‘dijital ödemelerin baskın olduğu bir dünyaya uyum sağlamada Çin’e ayak uydurmak için mücadele etmeleri gerektiğini’ belirtti. Marcus: “Gerçekten endişe verici bir oranda geride kalıyoruz.” diye de ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.