Kripto Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para Ve NFT Açıklaması!

Kripto paralara ait düzenlemelerin gündemde olduğu şu sıralar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu husus hakkında ne söyleyeceği hayli ehemmiyet arz ediyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle gençlerle bir ortaya gelen Erdoğan, kripto para konusuna sıcak bakmadığını söyledi. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Erdoğan kripto para açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle farklı kentlerden gençlerle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir ortaya geldi ve görüşmede çeşitli mevzular konuşuldu. Gençler olunca haliyle bahis gençlerin ilgi duyduğu kripto para konusuna da geldi.

Hatırlanacağı üzere Erdoğan, kripto piyasası için değerli bir sima olan Elon Musk ile görüşmüş ve bu durum kripto paralara sıcak baktığı biçiminde yorumlanmıştı. Buradan hareketle Erdoğan’a kripto paralarla ile ilgili görüşü ve Tesla CEO’su Elon Musk ile görüşmesi de soruldu. Erdoğan, Elon Musk ile daha çok uzaya gönderecekleri uzay aracı ile alakalı mevzuyu görüştüklerini belirtti ve “O hususta müşterek hareket edebileceğimiz bir yere vardık” dedi.

Kripto paralara ait düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Erdoğan, “Kripto para konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Erdoğan, konuşmasına şu doğrultuda devam etti:

Mecliste bunun müzakeresi yapılıp ona nazaran adımlarımızı atacağız. Doğrusu benim kanaatimi soracak olursanız, ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını yaptıktan sonra da adımlarımızı atacağız. Yani birini varlıklı birini yoksul yapacak olan bu tıp araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum.

Erdoğan, NFT konusuna kripto paralara nazaran daha olumlu yaklaşıyor

Erdoğan’a İstanbul’un anahtarı NFT’si ikram edilmişti. Bunun yanında NFT’lerin epey önemli olduğu metaverse projelerine AK Parti de ilgi göstermişti. Erdoğan’a NFT’lere ilşkin görüşü de soruldu. Cumhurbaşkanı, şunları söyledi:

Nitelikli Fikri Tapu diye lisanımıza kazandırdığımız NFT üreten ve bunları dünya çapında kabul ettiren gençlerimizin ufuklarının genişliğini takdirle takip ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.