Kripto Gündem

Binance CEO’su Bu Altcoinler Hakkında Konuştu!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra (LUNA) ve genel piyasa hakkında konuştu. Zhao, günlük süreç hacimleriyle dünyanın en büyük kripto para borsası haline gelen Binance’i kurdu. Binance’in günlük ortalama hacmi, saniyede 14 binden fazla süreçle iki milyarın üzerinde. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Binance CEO’sundan LUNA ve UST olaylarına cevap

Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Reddit’te düzenlenen “soru cevap” etkinliğinde Reddit topluluğundan gelen soruları yanıtladı. CEO’nun konuşmalarının muhakkak kısımlarında, son vakitlerin en çok konuşulan coin’leri olan LUNA ve UST de yer alıyordu. Ayrıyeten borsanın kendi coin’i olan BNB’den de bahsetti. Luna’nın düşüşü, kardeş kripto parası TerraUSD’nin sabit değerini ABD dolarına karşı kaybetmesiyle başladı. İki tokenın fiyatları birbirine bağlı bir halde süreç gördü.

TerraUSD’nin fiyatı düştüğünde, yatırımcılar varlıklarını satmak için yarıştı. Luna’nın fiyatı TerraUSD’deki düşüşle aşağı çekildi. Binance, LUNA ve UST süreçlerini muhakkak müddetliğine askıya aldı. CZ, bu mevzuya yönelik açıklamalarında aşağıdaki tabirleri kullandı:

Bildiğim kadarıyla, UST’nin ‘fiat destekli’ vb. olduğunu asla söylemedik. Doğrulayıcılar Blockchain’i duraklattığında ticareti kısa müddetliğine askıya aldık, bu çok fazla şikayete neden oldu, fakat hareketimizin doğrulayıcıları zorladığına inanıyorum. Biz daha sonra süreçleri tekrar açtık. Kimseye zorla ‘alım yapın’ demiyoruz. Piyasanın kendi kuralları var. Risk sevenler alım yapabiliyor.

BNB’nin değeri de konuşulanlar ortasındaydı

Binance’in kripto parası olan BNB’den ve BNB Chain’den de bahseden CZ, BNB’nin değeri hakkında “ne kadar çok insan kullanırsa, o kadar çok değeri olmalıdır,” tabirlerini kullandı. “Piyasa, varlığı elde tutmak yahut kullanmak için nedenlerin sayısı ve kalitesine nazaran değere karar verir” diyen CZ, aşağıdakileri ekledi:

BNB, tanınan bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna sahip olan BNB Chain’de kendi parası olmak da dahil olmak üzere yüzlerce kullanım örneğine sahiptir. BNB bir topluluk parasıdır. Ben ve Binance, ekosistemimizde mantıklı olan her yerde BNB için ekstra yardımcı program oluşturarak bu topluluğa katkıda bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.