BinanceBitcoin HaberleriBorsalarKripto Gündem

Biden Kripto Para Kullanan Her ABD Vatandaşından Vergi Almayı Hedefliyor!

Joe Biden yönetimi, demokratları önümüzdeki 3,5 trilyon ABD doları tutarındaki bütçe uzlaşma paketine kripto işlemleri için vergi uyumu konusunda daha fazla kural eklemeye çağırıyor.

İsmi açıklanmayan bir yönetim yetkilisi Roll Call’a verdiği demeçte, hükümetin kripto şirketlerinin yabancı hesap sahipleri hakkında bilgi bildirme yükümlülükleriyle yasama paketini genişletmeyi ve ABD’nin bu verileri küresel ticaret ortaklarıyla paylaşmasını sağlamayı hedefliyor.

Bu ayın başlarında, Senato tasarıyı orijinal kripto vergi hükmüyle geçirdi ve ardından 20 Eylül’e kadar tatilde olan Meclis’e sunuldu.

Diğer Ülkelerde Yaşayan ABD Vatandaşları da Dahil

ABD Hazine Bakanlığı’nın bu yılın başlarında yayınladığı gelir artırma paketi tarafından öne sürülen en son teklif, ABD’li yetkililerin diğer ülkelerde kripto para ticareti yapan yerli vergi mükellefleri hakkında veri karşılığında paylaşabilecekleri bilgiler üretecek ve vergi uyumu uygulamasını destekleyecek.

DC merkezli kripto düşünce kuruluşu Coin Center’ın İcra Direktörü Jerry Brito, birçok endüstri temsilcisinin “kripto vergi raporlama gereksinimlerine itiraz etmemesine rağmen (aslında biz yıllardır raporlama kılavuzu istedik), son dakikaya itiraz ediyoruz” dedi.

Kripto şirketleri ABD’den ayrılabilir

Tartışmalı ABD altyapı faturası mevcut haliyle kabul edilirse, gözlemcilerin yeni gereksinimlere uymanın bir yolu olmadığını söylediği gibi, kripto şirketlerini ABD’den çıkmaya zorlayabilir.

Biden yönetiminin bu son talebi hakkında yorum yapan büyük kripto borsası Kraken‘in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell, ‘bunun yasal olup olmadığından’ emin olmadığını söyledi. Powell, yabancı ajansların neden ‘son on yılda olduğu gibi bizden doğrudan bilgi istemediklerini’ merak etti. Muhtemelen, ABD şirketleri, yabancı ülkelerde yerel olarak faaliyet gösteren yan kuruluşlar dışında, ABD dışındaki müşterilere doğrudan hizmet vermiyor. ‘

Bu arada, ABD Kongre Araştırma Servisi (CRS), milletvekillerine Biden yönetiminin öncülük ettiği potansiyel kripto düzenlemeleriyle ilgili takasları ve riskleri hatırlatmak için bir belge yayınladı. Servis, yeni düzenlemelerin hükümetin vergi açığını kapatmasına yardımcı olabileceği, ancak bunların etkinliğinin henüz belirlenmediği konusunda uyarıyor.

CRC, “Gelişmiş raporlama gereksinimleri vergi açığını kapatmaya yardımcı olsa da, bazı kripto işlemlerinden elde edilen gelirin eksik bildirilmesi, bazı kripto işlemlerinin yetkililerden kaçmayı amaçladığı için muhtemelen devam edecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.