Kripto Gündem

Analistin Bitcoin Ve Luna Tahmini!

LUNA ekosisteminin çöküşü telafi için satılan 80 bini aşkın Bitcoin ile tüm kripto para piyasasını etkiledi. Yakın tarihli bir röportajda kıdemli analist Gareth Soloway, bunun bir sonucu olarak Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Analist, Terra çöküşünü ‘uzun vadeli olumlu’ bularak düşüşü değerlendirdi

Stansberry Research ile bir röportaj sırasında konuşan Soloway, Bitcoin’in Fed tarafından niceliksel genişleme ile karakterize edilen mevcut ortamı hiç yaşamadığı için düzeltmenin bir mümkünlük olmaya devam ettiğini belirtti. Farklı bir halde Soloway, Bitcoin’in enflasyona karşı bir hedge olmasının bir efsane olduğunu söylüyor.

Bitcoin 30.000 doların üzerinde istikrar bulmaya çalışsa da, analist başkan kripto para için bir sonraki üst düzey amacı 20.000 dolar olarak belirliyor. Ayrıyeten, Bitcoin’in tarihi fiyat hareketine dayalı olarak iki düzeyden birini tekrar test etmesi gerektiğini vurguluyor:

Beklenen taban 12.000 dolara düştü. 2017 üzere evvelki döngülere bakarsanız, tepe yaptığında, ayı piyasasının sonuna kadar Bitcoin %80-85 oranında düzeltildi; iddia edin %80-85 nerede? 12.000 dolar civarında… Enflasyon vakitlerinde parladığı her vakit bir efsaneydi zira Bitcoin’in başlangıcından beri hakikaten enflasyon yaşamadık.

Bununla birlikte, 2022’de yaşanan yüksek volatiliteye karşın Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerinin yükselişini sürdürdüğünü savundu.

LUNA çöküşü kripto için olumlu olabilir

Terra ekosisteminin çöküşü hakkında yorum yapan Soloway, olayın kripto kesimi üzerinde düzenleyici bir cepheden uzun vadeli olumlu bir tesiri olabileceğini belirtti. Kesimin büyümesi için düzenlemeye muhtaçlık olduğunu ve LUNA’nın çöküşünün yatırımcıları korumak için topun yuvarlanmasını sağlayabileceğini kabul etti. Röportajın bir kısmında şunları söylüyor:

Umarım bundan iyi şeyler çıkabilir, yani hükümetlerin gelip buna benzeri şeylerin tekrar olmasını önlemek için birtakım düzenlemelere sahip olmasına gereksiniminiz var. Bunun uzun vadeli bir olumlu olabileceğini düşünüyorum, tahminen de bu düzenlemenin devam etmesi için bu türlü bir şeyin olması gerekiyordu.

Birtakım yatırımcıların çöküşün ortasında LUNA’yı satın almasıyla Soloway, kriptonun seyreltilmesi nedeniyle hareketin uzun vadede sonuç vermeyebileceği konusunda uyardı. Genel olarak, piyasa stratejisti, itimadın pazarın büyümesinin merkezinde olduğunu göz önünde bulundurarak, çöküşün kripto kesimi için şanssız olduğunu belirtti.

Ayrıyeten Soloway, LUNA’nın çöküşünün Bitcoin ve Ethereum’un tek emniyetli kripto para olarak öne çıkmasına yardımcı olduğunu belirtti. Lakin, iki kriptonun baskın güç olarak kalması için başka kripto paraların en az %95’inin silinmesi ve dot.com devrini tekrar etmesi gerektiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.