Kripto Para Analiz

Meme ve Metaverse Coin Analizi!

Datalara nazaran, kısa bir müddetliğine yaklaşık 40.000 dolara toparlanma kaydeden Bitcoin, akşam saatlerinde 36.000 doların altına indi. Bu sırada çeşitli metaverse ve meme coin projeleri yükseliş yaşadı. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Piyasada düşüş hakim

Bitcoin yazım sırasında 36.000 doların üzerinde kalmaya çalışırken piyasa değerine nazaran ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, daha yeterli bir durumda değil. ETH de saatler içerisinde yüzde 6 oranında değer kazandı. Tüm kripto varlıkları için genel piyasa değeri yaklaşık yüzde 7 düşerek 1.89 trilyon dolardan 1.77 trilyon dolara düştü. ApeCoin, STEPN üzere projeler yer alıyor. Piyasa volatilitesi, ABD Merkez Bankası’nın (FED) şahin hareketinin ortasında geliyor.

Dün, Fed Lideri Jerome Powell faiz oranlarını yarım puan artırarak 2000’den bu yana en büyük faiz artırımını yaptı. Fed oranları artırdığında, kurumların ve bireylerin borç para alma maliyetini artırır. Ayrıyeten insanları paralarını biriktirmeye teşvik etmede zincirleme tesiri vardır. Hepsi bir ortaya getirildiğinde, bu oran artışının iktisatta yükselen enflasyonu frenlemesi amaçlanıyor – bu sayı arz kısıtlamaları ve Ukrayna’da devam eden çatışmalar ortasında istikrarlı bir halde yükseliyor.

Meme ve metaverse coin projeleri yükseldi

Şu anda, mevcut piyasada çok büyük bir umut ışığı görünmese de, datalar kimi kripto paraların artış yaşadığına işaret ediyor. Öncelikle metaverse coin projelerine bakarsak, Ariva (ARV) yüzde 15.2, StarSharks SEA (SEA) ise yüzde 5 oranında yükselmiş durumda. Metaverse coin’ler ortasında sırf 2 coin yeşil tahtada süreç görüyor.

Üstte da görülebileceği üzere meme coin’lere bakıldığında ise daha çok yeşil renk gözlemleniyor. Meme coin’ler ortasında en çok yükselen kripto para, yüzde 8.2 ile HODL (HODL) oldu. Akabinde Meme Inu (MEME) ve Kitty Solana Coin (KITTY) yüzde 7.7’şerlik bir yükseliş ile geldi. Son olarak CumRocket (CUMMIES) yüzde 5 oranında değer kazanırken, ShibaPup (SHIBAPUP) isimli bir altcoin yüzde 4.4 yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.