Altcoin HaberleriEthereumKripto GündemKripto Para Analiz

Ethereum 2.0’ın Ethereum’a Etkisi

Son zamanlarda, Ethereum ağı yeni bir staking dönüm noktasına ulaştı. 17 Ağustos’ta, Ethereum 2.0 stake sözleşmesi, Wrapped Ether’i (WETH) geçerek en büyük Ethereum (ETH) sahibi oldu. Etherscan verilerine göre, Eth2 mevduat sözleşmesi şu anda yazının yazıldığı sırada 23 milyar dolar değerinde 7.14 milyondan fazla Ethereum tokenine sahip.

Bu, dolaşımdaki tüm Ethereum tokenlerinin yaklaşık %6,1’ini oluşturuyor, bu da Ethereum (ETH) için stake oranının şu anda %6’nın üzerinde olduğu anlamına geliyor. Wrapped Ethereum mevduat sözleşmesi, 6.97 milyon tokeni, yani tüm Ether’in %5.94’ünü elinde tutan ikinci sırada yer alıyor. Beaconcha.in‘den gelen veriler, Ethereum ağında şu anda 217.354 doğrulayıcı olduğunu ortaya koyuyor.

Bu Ether’i en çok bahis yapılan üçüncü kripto para birimi haline getirdi. Staking Rewards verilerine göre, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesi, başlangıcından bu yana hisse kanıtı (PoS) blok zincirleri olan Cardano ve Solana’dan hemen sonra üçüncü sırada yer alıyor. 23 milyar dolarlık ETH’nin aksine, kendi ağlarında 26 milyar doların üzerinde SOL ve 63 milyar doların üzerinde ADA var.

Kraken borsasının araştırma departmanında görev yapan Kraken Intelligence’ın yöneticisi Pete Humiston, bu farklı blok zincirleri hakkında şunları söyledi:

“Ether’in piyasa değeri 350 milyar doların oldukça üzerinde: Hem Solana hem de Cardano’nun birçok katları. SOL ve ADA, ETH 2.0’daki ETH’nin %5,7’sine kıyasla daha büyük bir paya sahip olabilir, ancak Ethereum’un büyüklüğü, ETH 2.0 ilerlemeye devam ettikçe her ikisinin( SOL, ADA) de aşmasının kaçınılmaz olduğu anlamına geliyor.”

Bu fiyat artışı, olumlu bir geri bildirim döngüsüne yol açabilir, çünkü daha yüksek bir fiyat ekosistem içinde yenilik ve gelişmeyi teşvik edebilir, bu da daha fazla ağ kullanımına yol açabilir ve bu EIP kapsamında daha da fazla ETH yakılmasına neden olabilir. ETH fiyatlarının yükselmesine yol açan kısa ve orta vadede ETH üzerindeki satış baskısındaki azalmaya ek olarak, dikkate alınması gereken başka hususlar da var.

 

Londra yükseltmesinin ardından, Eth2 stake sözleşmesine tanık olunan artan ilgiye ek olarak, tokenin fiyatı da büyük kazançlar gördü. Geçen hafta ETH %10,58 ve geçen ay %51,80 kazanç kaydetti. Bu, Bitcoin’in son 30 günde elde ettiği %42’lik kazancı aştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.