Bitcoin Haberleri

Analistler Bitcoin’in Görebileceği Seviyeleri Paylaştı!

Son üç günde, Bitcoin (BTC), trend dönüşü yaşadı. Geçen hafta ABD pay senetleri ile yaptığı büyük ayrışmanın akabinde, BTC rahatlama rallisini devam ettirmeye çalışıyor. Piyasalar toparlanmaya çalışırken, 4 analist, Bitcoin’in haftaya görebileceği düzeyleri paylaştı. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Bitcoin fiyatı yükseliş ivmesini devam ettirebilecek mi?

Zincir içi data tahlil platformu CryptoQuant‘ın CEO’su Ki Young Ju’ya nazaran bir ölçüm, Bitcoin (BTC)‘in taban düzeylerine yaklaştığını gösteriyor. “UTXO yaş grupları” olarak bilinen metrik, bir Bitcoin cüzdan adresinin ne kadar müddettir faal olduğunu ve nerelerde alış ve satış yaptığını yani davranışlarını izliyor. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya nazaran bu ölçüm, Bitcoin‘de ayı dönemlerinin tabanını tespit etmekte çok yeterli sonuçlar veriyor. Young Ju ayrıyeten,2020’de Bitcoin satın alan kurumsal yatırımcıların, çoğunlukla cüzdanlarını hareket dahi ettirilmeden tuttuğunu da belirtiyor ve BTC ile ilgili şunları söylüyor:

Şuan altı aydan büyük UTXO’lar gerçekleşen sonun yüzde 62’sine ulaşıyor. 2020 Mart ayındaki büyük satışlarda da bu gösterge yüzde 62’ye ulaşmıştı. Aralık 2022’de büyük olasılıkla kurumsal satın alımlar için Coinbase kullanan cüzdanlarda, tıpkı ölçüde Bitcoin var. Giriş fiyatları 25 bin dolar.

Pentoshi takma ismini kullanan bir başka tanınan kripto para analisti ise, ayı piyasasında geçekleşen rallilerin acımasız olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Ayı piyasası rallileri vakit zaman acımasızdır. Düşündüğünüzden çok daha yükseğe çıkabilirler lakin neredeyse her vakit bir 3D-1W LH yahut eşit yükseklikte biterler. Şahsen, işler âlâ giderse BTC’nin yolunun bu olduğunu düşünüyorum. Üst taraflı 33 bin-35 bin dolar ve akabinde en düşük düzeylere geri dönülecek. Hislere aldanmayın. Bu benim için bariz bir ayı piyasası rallisi bu.

BTC için bu düzeyler çok kritik

Yakından takip edilen bir analist olan Kevin Svenson, önümüzdeki haftalarda güçlü bir Bitcoin (BTC) sıçraması öngörüyor. Yeni bir strateji oturumunda, analist Kevin Svenson, 69.000 YouTube abonesine, öncü kripto para Bitcoin’in haftalık grafikte arka arda dokuz kırmızı mum yapmasının akabinde bir BTC rallisinin muhtemelen geldiğini söyledi ve şunları söyledi:

…ancak bu kapanıştan sonra, biraz yükseliş spekülasyonları görmeye başlıyoruz. Bunu dört saatlik grafikte görmeye başlıyoruz. Bitcoin ortaya çıkıyor ve görünüşe nazaran buradaki direnci kırmak istiyor. 2021’in en düşük noktasına (29 bin dolar) bakıldığında, aşağı taraflı bölgeyi (25 bin dolar) şimdi test etmedik. Bu da, bu taban düzeyin (26.700 dolar) uzun vadeli bir takviye tabanı olarak hareket edebileceğini yahut en azından güçlü bir takviye olarak hareket edeceğini düşünmemi sağlıyor.

Bitcoin hakkında tahlil ve görüşlerini paylaşan son analist ise, Bloomberg Intelligence’ın kıdemli piyasa analisti Jamie Douglas Coutts oldu. Analist şunları söyledi:

Ruhsal olarak değerli olan 30 bin dolar düzeyini tutabilirse, 40 bin dolarlık dirençle al-sat yapılabilir. Teknik olarak, 29 bin doların altına düşmek, Mayıs ayının en düşük düzeyi olan 25.424 dolarda, akabinde 200 haftalık hareketli ortalamanın 22.130 dolar düzeyinde olduğu bir sonraki takviyeyle çift zirveli modeli doğrulayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.