Altcoin Haberleri

Ethereum ve Dogecoin İçin Beklenenler!

Ethereum (ETH) bir defa daha 2 bin doların altına geri döndü. Analistler ve Santiment, Dogecoin (DOGE) ve Ethereum grafiğindeki dev modelden bahsederek, bekledikleri düzeyleri açıkladılar. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Dogecoin yatırımcılarını üzmeye devam ediyor

Kripto para piyasasındaki mevcut hassaslık ve büyük ölçüde fon çıkışı nedeniyle, birkaç gün içinde değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybeden önder meme coin için rastgele bir olumlu sonuç iddia etmek güç. Tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden bu yana geçen vakitte Dogecoin, değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti. Öbür kripto para birimlerinin de büyük bir düzeltme yapmasına karşın Dogecoin, kripto para piyasasında en berbat performans gösteren kriptolardan biri haline geldi. Bununla birlikte, IntoTheBlock’a nazaran, Dogecoin (DOGE)’in karlılığı, bir kripto para için istikrarlı bir değer olarak kabul edilen yüzde 50’nin üzerinde kalıyor.

Bir kripto paranın karlılığı yüzde 30’un altına düştüğünde, yatırımcılar bir varlığın çok satıldığını düşünür ve varlığın karlılığı yüzde 70’in üzerine çıktığında bunun aksisi kural uygulanır. Dogecoin çoğunlukla piyasadaki birden fazla kripto parayı takip ederken, hareketleri ekseriyetle spekülatif nedenlere bağlanıyor. DOGE fiyatı, Tesla’nın DOGE ödemelerini kabul etmesi yahut Elon Musk’ın onu geleceğin kripto para olarak isimlendirmesi üzere haberler tarafından desteklendiğinden, ekseriyetle Bitcoin (BTC) yahut öteki önemli varlıkların takviyesi olmadan hareket edebiliyor.

Ethereum için yükseliş işaretleri var

Zincir üstü analitik platformu Santiment, NVT modelinin son fiyat düşüşü nedeniyle yükseliş eğilimi öngördüğünü öne sürüyor. Fiyatlar yeni bir en düşük düzeye indiğinde ve teknik göstergeler düşmediğinde, bu durum “boğa ayrışması” olarak bilinir. Bu durum, ayıların taban kaybettiğini ve boğaların yakında piyasanın denetimini tekrar kazanabileceğini gösterebilir. NVT Oranı (Ağ değerinin Süreçlere Oranı), piyasa değerinin süreç gören hacimlere oranıdır. Sağlıklı bir NVT oranı, ETH fiyatı için yükseliş olabilir.

Zincir içi analitik platformu, yakın tarihli Santiment Insights raporunda, “ETH’nin orta vadeli kar/zararını ölçen MVRV 90D, tarihi olarak mahallî bir tabanı gören fırsat bölgesine neredeyse girdiğimizi gösteriyor. Bununla birlikte, 100’den fazla kripto paraya sahip olan ETH adreslerinin sayısı, altı ayın en yüksek düzeyi olan 43.151’e ulaştı. Tüm bu dataların yanında, Ethereum güncelleştirmeleri de devam ediyor. Ethereum’un merakla beklenen proof-of-stake (PoS) geçişinden evvel, bir siber güvenlik kuruluşu olan Cloudflare, önümüzdeki birkaç ay içinde Ethereum doğrulayıcı düğümlerini etkinleştirmeye ve büsbütün yatırmaya hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.