Altcoin Haberleri

Elon Musk’tan Dogecoin Duyurusu!

Elon Musk, Tesla’nın artık Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul ettiğini, SpaceX için duyurunun yakın olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz saatlerde Twitter’dan yaptığı açıklamaların akabinde tüm piyasa kırmızıyken DOGE tek başına yükselişe geçti. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Dogecoin atakta, Elon Musk dev haberi verdi

Elon Musk, CEO’su olduğu şirketlerinin gelecekte Dogecoin ile ödeme kabul etmesi için adımları hızlandırıyor. Son tweetin de, uzay nakliyatı şirketi Space’in yakında DOGE ile ödeme kabul edebileceğini duyurdu. Bu esnada, Dogecoin fiyatı kısa müddette yükselişe geçti. Bir saatten kısa bir mühlet içinde 0,07 dolardan %15 yükselerek 0,09 dolara ulaştı.

Tesla için Dogecoin cüzdanı

DOGE kullanarak satın almak için Dogecoin cüzdanı gerekiyor. Tesla ayrıyeten, Dogecoin’in Tesla’nın cüzdanına yanlışsız bir halde aktarılmasını sağlamanın alıcının sorumluluğunda olduğunu kaydetti. Fakat, tüm Tesla eserleri Dogecoin tarafından satın alınmaya uygun değil. Müşterilerin, Tesla web sitesinde Dogecoin’e uygun eserler için sipariş düğmesinin yanında DOGE simgesini araması gerekiyor.

Elon Musk, uzun süre sonra alana geri döndü

Dogecoin’in fiyat performansı 2022’de berbat olsa da, dünyanın en güçlü insanı olmaya devam eden Musk, meme coin’i ayakta tutmaya yardımcı oluyor. Mart ayında Tesla işvereni DOGE satmadığını doğruladı. Teknoloji devi, DOGE için bir yükseliş gelişimi olarak görülen Twitter’ı da satın alma yolunda ilerliyor. Musk, kullanıcıların premium aboneliklerini meme coin ile ödeyebilmeleri için tesirli toplumsal medya platformunda bir ödeme seçeneği olarak DOGE’yi eklemeyi önerdi.

Elon Musk, Twitter yatırımcıları tarafından şirketteki payının açıklanmasının gecikmesini münasebet göstererek dava açmasının akabinde Perşembe günü haberlerde yer aldı. Ana çekişme, Musk’ın 14 Mart itibariyle şirketteki toplam payını ifşa etmeyerek kendisi için 156 milyon dolar tasarruf etmesiydi. Kelam konusu tarihe kadar Twitter’ın %5’inden fazlasını satın aldığını argüman ediyorlar. Sonuç olarak, Musk’ın tweet’inden sonra Doge fiyatı 0,08538 dolara kadar yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.