Altcoin Haberleri

Cardano ve Bitcoin’in Hedefleri…

Bitcoin (BTC) fiyatı ralli yapmaya ve uzun bir müddettir konsolide olduğu 30 bin dolar düzeyinden yükselmeye çalışıyor. Pay senetleri ve kripto paralar üzere çeşitli risk varlık sınıflarında erken bir yaz rallisi devam ediyor. Cardano (ADA) fiyatı da, risk hassaslığının bir getirisi olarak yükselişe geçti. Dünya çapında borsa vadeli süreçleri yükselirken, yatırımcılar, büyük bir iştahla her risk varlığını satın alıyorlar. Kripto para haber olarak sizler için derledik. İşte ayrıntılar…

Bitcoin yükselişi devam edecek m?

ASYA PAC’de yüzde 3’ün üzerinde bir artışla boğaların toplu alım yapmaya başlamasıyla, Bitcoin fiyatı bu hafta Pazartesi günü erken saatlerde hareketlenmeye başladı. Birkaç risk ögesinin notu düşürülürken, boğaların ve yatırımcıların bu yıl çok uzun müddettir gözden kaçırmadığı üst taraflı potansiyel için daha fazla alan açıldı. Analiste nazaran, Bu rallinin esnediğini ve en azından bu hafta boyunca daha da ilerlediğini görmeyi bekleyebilirsiniz, zira daha fazla dolar zayıflığı başlayacak ve BTC fiyatının yükselmesi için üst istikametli daha fazla alan açacak.

Analiste nazaran, BTC fiyatı birinci olarak aylık S2’nin çabucak üzerinde 31.231,98 dolar ile karşılaşacak ve evvelki bölgesinde süreç görecek, bu da fiyatı epey süratli bir biçimde 32.649.28 dolara yükseltmek için elverişli olmalıdır. Akabinde, Nisan ayından bu yana fiyat hareketini reaksiyonsuz tutan 55 günlük Kolay Hareketli Ortalama’da (SMA) 35.725.02 dolara ulaşmadan evvel, sırf aylık S1 ile 34.483,61 dolar düzeylerinde alım için nispeten geniş bir alan açık. Bu nedenle, muhtemelen daha da yükselmeden evvel bu düzeyde bir ölçü kar beklenebilir. Yakınlarda birkaç tarihi değerli düzey varken, bir düzeydeki kesin bir reddetmenin, Bitcoin fiyat hareketi için bir gerilemeyi tetikleyebilmesi riski çarçabuk olabilir Bu, 28.695.13 doları aşağı istikamette test etmek için fiyatın 30 bin doların altına düşeceği manasına geliyor.

Cardano için bu kilit düzeylere dikkat

Cardano (ADA) fiyatı bu sabah kısa vadeli kırmızı azalan trend çizgisini aştı, zira global olarak risk iştahı geri döndü. Boğalar kendilerini pay senetleri ve kripto paralar üzerinde ziyafet çekiyor ve her iki varlık sınıfının da daha yüksek ralli yapmasını sağlıyor. Artık bir devrilme noktasına ulaşıldı ve piyasalar nihayet 2022’nin başından bu yana bir boğucu durumda olan risk varlıklarına sahip olan jeopolitik kaosun tüm hareketli kısımlarını hesaba kattı. ADA fiyatı bu nedenle, kırmızı azalan trend çizgisinin üzerinde 0,687 dolara gerçek yer açmasıyla yıl boyunca en güzel performans gösteren haftasını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hem dolar geri çekiliyor hem de boğalar fiyat hareketine giriyor.

Bu iki faktör bu hafta devam edeceğinden, net bir kırılma görmeyi ve 0,687 doların üzerinde kapanma beklenebilir. Boğa ögesi güçlü görünse de, ADA fiyatı yüzde 56 oranında yükselebilir ve İzafî Güç Endeksi (RSI) çok alım alanına biraz fazla süratli yaklaşacağı için bu haftaya kadar bir ölçü kar alımı ve aşağı taraflı kısa bir düşüş görmeyi bekleyebiliriz. Aşağı taraflı risk boğa tuzağı ile gelebilir, zira ABD seansı, evvelki karların silindiği ve endekslerin daha düşük kapandığı son birkaç süreç haftasında ekseriyetle ters değer olmuştur. Bu durumda, fiyat hareketini kırmızı azalan trend çizgisinin altına geri çeken ve bu süreçte boğaları sıkıştıran ve 0,400 dolara gerçek öteki bir düşüşün önünü açan ayılar olabilir. Bu, kolay bir teknik boğa tuzağı ve yüzde 20’lik bir düşüş manasına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.